Na zaproszenie Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego wzięliśmy udział w Sympozjum dla uczniów i nauczycieli; organizowanego w ramach projektu „Bałtyk bez barier”.
Wysłuchaliśmy szeregu ciekawych wykładów na temat biologii, ekologii i ochrony Morza Bałtyckiego; angażowaliśmy się w różnego rodzaju aktywności - zadania, gry i zabawy, rozwiązywaliśmy zagadki dźwiękowe, rysowaliśmy morświna. Jednym słowem spędziliśmy miły i ciekawy dzień.
Projekt „Bałtyk bez barier – zwiększenie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod aktywizujących” korzysta z dofinansowania o wartości 215 807 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.